20210727_131037.jpg

Okruh církevních památek v Litoměřicích

V letní turistické sezóně mají návštěvníci královského města Litoměřice jedinečnou možnost navštívit vybrané kostely díky speciálnímu turistickému produktu.

Turistický produkt „OKRUH CÍRKEVNÍCH PAMÁTEK“ přiblíží bohatou historii města a církevních památek. Okruh je možné navštívit v roce 2023 každý den od 1. července do 3. září.

 

PAMÁTKY OKRUHU

Okruh zahrnuje 4 PAMÁTKY a je vhodný i PRO DĚTI. Ty si okruh mohou projít zábavnou formou s pracovními listy v podobě knížečky Hravého průvodce. Ten je vytvořený přímo pro děti a okruh tak bude bavit celou rodinu. 

 

VSTUPENKY A ODMĚNA

Výchozím bodem okruhu, kde si můžete zakoupit vouchery na celý okruh je Informační centrum města Litoměřice.

  • Základní voucher – 150 Kč
  • Snížený voucher – 120 Kč
  • Děti –  ZDARMA

Po absolvování návštěvy 3 památek a získání 3 razítek je možné navíc čerpat zaslouženou ZDARMA odměnu:

 

kostel-vsech-svatych-1.jpg

Kostel Všech svatých – Litoměřice

Další dominantou centra Litoměřic je barokní děkanský kostel Všech svatých. Díky své barvě je přezdívaný jako bílý kostel.

Barokní děkanský kostel Všech svatých v Litoměřicích se nachází v centru města na nároží Dlouhé a Jezuitské ulice v jihovýchodním koutu Mírového náměstí naproti Staré radnici. Pro svoji typickou bílou barvu na fasádě se mu také říkává prostě jen bílý kostel.

Kostelu dominuje 54 metrů vysoká věž s hodinami a ochozy. Tato původně románská památka pochází patrně již z počátku 12. století. V minulosti byl kostel mimo jiné součástí městského opevnění.

Dnešní barokní vzhled kostel získal během přestaveb v 18. století.

V interiéru je asi nejvýznamnějším dílem obraz Kristus na hoře Olivetské z 16. století. Z exteriérní výzdoby je cenná zejména socha Panny Marie.

Kostel je otevřen veřejnosti v rámci Okruhu církevní památky

Kontakt

Adresa
Kostel Všech svatých
Jezuitská 2
Litoměřice

Telefonní kontakt
+420 777 020 426

E-mail
jw.szeliga@gmail.com

Webová stránka
www.farnost-litomerice.cz

Kategorie

Sakrální památky

Fotogalerie