IMG_5845.jpg

Ústí nad Labem

Krajské město Ústí nad Labem nabízí několik zajímavých turistických cílů a mimo jiné je nazýváno „městem vodopádů“ – v jeho okolí je jich nespočet.

Město Ústí nad Labem leží na soutoku řek Labe a Bílina. Právě na základě tohoto soutoku - ústí, je pravděpodobně odvozen název města. Z hlediska turismu jsou zde zajímavými místy hrad Střekov, Větruše, místní ZOO nebo Erbenova vyhlídka. Městem navíc prochází oblíbená Labská stezka a v okolí najdeme řadu dalších zajímavých turistických cílů jako jsou Vysoký Ostrý, zřícenina hradu Blansko nebo jezero Milada. Ústí nad Labem je také často označováno jako město vodopádů.

Město vodopádů

Nejznámější – Vaňovský – je vysoký 12 m a patří mezi nejvyšší v Českém středohoří. Najdete ho na Podlešínském potoce nad skalním útvarem Vrkoč u Vaňova. Ve Vlčí rokli pod Budovem padá voda z 11 m z Budovského vodopádu. Jeho romantická podoba jej kdysi dostala až do vídeňské opery, když vyobrazení rokle s vodopádem malíře Burghardta bylo použito jako scéna k Weberově Čarostřelci. Nedaleko samotného centra Ústí nad Labem můžete obdivovat v Bertině údolí Stříbrnický vodopád. Známý je i Svádovský vodopád, nacházející se na soukromém pozemku v boční roklince Kojetického potoka v Olšinkách, odkud spadá z výše 10 m.

Kontakt

Adresa
Ústí nad Labem - Informační středisko
Mírové náměstí 1/1
Ústí nad Labem

Telefonní kontakt
+420 475 271 700

E-mail
info.stredisko@mag-ul.cz

Webová stránka
www.usti-nad-labem.cz

Facebook

Kategorie

Města a obce

Fotogalerie