Cesta řemesel.jpg

Cesta ŘEMESEL Českého středohoří

Vydejte se do místních dílen, za tradiční ruční výrobou a přineste si krásný dárek či suvenýr.

Návštěva Českého středohoří nemusí být vždy jen pěší tůra nebo výlet za památkami, ale jsou to také zážitky spojené s návštěvou lokálních výrobců a producentů.

Jak vypadá tradiční řemeslo, jak vznikají ručně dělané výrobky, jak to voní v místních výrobnách?

To vše se dozvíte na CESTĚ ŘEMESEL ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ!

Vydejte se do dílen a obchodů regionálních výrobců. U většiny z nich stačí jen zaklepat na dveře, někde je lepší si dopředu zavolat. Zažijte místní atmosféru na vlastní kůži!

ZLÉDNĚTE MALOU VIDEO OCHUTNÁVKU

1. DÍL CESTY (Litoměřicko)

2. DÍL CESTY (Verneřicko, Úštěcko)

3. DÍL CESTY (Moravany, Klapý, Roudnice nad Labem)

4. DÍL CESTY (Podřipsko)

5. DÍL CESTY (Litoměřicko a Lovosicko)

magnety.jpg

Keramické upomínkové magnety – Režný Újezd

Ručně vyráběné originální keramické magnety z bílé hlíny.

Co je keramický magnet?

Keramické magnetky z bílé hlíny mají jednotný tvar - nejčastěji oválný, popřípadě hranatý. Rozměry magnetu jsou cca 67x43 mm, tlušťka se pohybuje okolo 4 mm. Na přední straně je umístěn plasticky provedený motiv dle přání zájazníka. Každý motiv je originál a nejčastěji se jedná o motiv památek - hrady, zámky, rozhledny, hory či jiná zajímavá turistická místa a to včetně nadpisu, popřípadě i dalšího textu.

Postup zpracování

Motivy se připravují na základě fotografie, obrázku či jiné předlohy, která je ručně přenesena na hlínu (yškrábána) a vytvoří se raznice. Každý magnet je ručně vykrojen, vypálen a následně zatřen tmavě hnědou bezolovnatou glazurou.

Na zadní straně je keramika opatřena magnetickou fólií o tloušťce 1,4 mm s odtahovou magnetickou silou 660 g. Pálení probíhá standartně při 800°C na první výpal, na druhý pak s glazurou při 1100°C.

Díky zprůsobu zpracování - stírání kontaktních glazovaných ploch a efektivní systém skládání do výšky, je možné na jeden výpal umístit do pece velké množství kusů, čímž se minimalizuje spotřeba energie. Magnety jsou baleny do opakovaně využitých krabic a výplnkových materiálů.

Kontakt

Adresa
Mgr. Monika Látová
Režný Újezd 16
410 02 Lovosice

Telefonní kontakt
+420 723 627 100 (Mgr. Monika Látová)

E-mail
keramagnet@centrum.cz

Webová stránka
keramiky.webnode.cz

Kategorie

Regionální značka - ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ Regionální produkt

Fotogalerie