Cesta řemesel.jpg

Cesta ŘEMESEL Českého středohoří

Vydejte se do místních dílen, za tradiční ruční výrobou a přineste si krásný dárek či suvenýr.

Návštěva Českého středohoří nemusí být vždy jen pěší tůra nebo výlet za památkami, ale jsou to také zážitky spojené s návštěvou lokálních výrobců a producentů.

Jak vypadá tradiční řemeslo, jak vznikají ručně dělané výrobky, jak to voní v místních výrobnách?

To vše se dozvíte na CESTĚ ŘEMESEL ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ!

Vydejte se do dílen a obchodů regionálních výrobců. U většiny z nich stačí jen zaklepat na dveře, někde je lepší si dopředu zavolat. Zažijte místní atmosféru na vlastní kůži!

ZLÉDNĚTE MALOU VIDEO OCHUTNÁVKU

1. DÍL CESTY (Litoměřicko)

2. DÍL CESTY (Verneřicko, Úštěcko)

3. DÍL CESTY (Moravany, Klapý, Roudnice nad Labem)

4. DÍL CESTY (Podřipsko)

5. DÍL CESTY (Litoměřicko a Lovosicko)

AnnKas_včely 2.jpeg

Včelí farma AnnKas - svíčky, med a zážitkové exkurze

Certifikované ručně vyráběné svíčky ze včelího vosku, domácí med a jedinečné včelí exkurze!

Andrea Novotná ze včelí farmy AnnKas z Dubičné u Úštěka je včelař celým svým srdcem a duší. Včely jsou zde součástí rodiny a certifikované má své ručně vyráběné svíčky ze včelího vosku, med i úžasné zážitkové včelí exkurze.

SVÍČKY Z PRAVÉHO VČELÍHO VOSKU

Farma vyrábí svíčky ze včelího vosku v mnoha barevných kombinacích a tvarech. Nabízí přes 100 druhů svíček.  Svíčky jsou zcela přírodní, voní po medu, pohlcují pachy a ionizují ovzduší což je blahodárné především pro astmatiky.

Svíčky se prodávají též v různých dárkových sadách a dle přání zákazníka.

Ozdoby ze včelího vosku

Farma kromě svíček vyrábí i přes 50 druhů ozdobiček ze včelího vosku, téměř 50 druhů dárkových sad nejen se svíčkami, ale i s medovinou či bylinnými produkty, kreativní sety na výrobu svíček, formy na výrobu svíček, přes 10 druhů bylinných solí „Bylinná cákalka“s vlastními bylinkami, bylinkové pytlíčky pro provonění Vašeho domova nebo 10 druhů tělových svíček a pro včelaře mezistěny z jejich vlastního vosku.

 

MED A MEDOVÉ VÝROBKY

Jedním z produktů farmy je samozřejmě jejich vlastní vynikající med. Ke koupi je i řada výrobků s přísadou medu - medovina, kosmetika nebo třeba kreativní sady na výrobu svíček.

Trvale v nabídce je k dostání med květový (směs z několika stanovit Českého středohoří) a med pastový (šlehaný květový med, do kterého se již nic nepřidává). 

V prodeji je v balení  v 950g sklenicích.

 

ZÁŽITKOVÉ EXKURZE NA VČELÍ FARMĚ

Exkurze na včelí farmě probíhají v různých variantách a jsou nabízeny pro:

  • MŠ a ZŠ
  • veřejnost
  • VIP exkurze

MŠ a ZŠ (kapacita do 25 osob)

Povídání o včelách, ukázky vybavení, pláství, druhů úlů, včelařských obleků včetně oblečení dětí do obleků. Děti mají osobní setkání s včelami (pochování trubce, rámeček s živými včelami).

Veřejnost (kapacita do 25 osob)

Povídání o včelách, prohlídka včelstev v úlech přes sklo, výroba svíček.

VIP exkurze (do 5 osob)

Povídání o včelách, ukázka fotorámečků, ochutnávka medoviny a ovčelené vody, pobyt v Apidomku, oblečení do včelařských obleků a osobní setkání se včelami, vyzkoušení včelařství, pochování trubce + závěrečná výroba svíček.

Místo konání:

Ukázková včelnice v Dubičné u Úštěka s několika druhami úlů . medná kráva, medná koza, Warré úl, ležan, stojan, klát, Langstroth, košnice.

Exkurze ve včelařských oblecích u otevřených úlů získala ocenění: “ Zážitky na venkově” od Svazu venkovské turistiky a agroturistiky.

Apiterapie a workshopy

Farma zajišťuje řadu zajímavých besed, workshopů nebo speciálních masáží  přímo na farmě nebo v jejich apidomečku. Objednat si můžete třeba i medovou snídani.

Kontakt

Adresa
AnnKas s.r.o.
Dubičná 30
411 45 Úštěk

Telefonní kontakt
+420 723 933 559

E-mail
obchod@vceli-svicky.eu

Webová stránka
www.vceli-svicky.eu

Facebook

Kategorie

Regionální značka - ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ Regionální produkt

Fotogalerie